Zwycięstwo,, Ekonoma” w zawodach w kolarstwie górskim

Zwycięstwo,, Ekonoma” w zawodach w kolarstwie górskim

22 września 2020 r. na trasach narciarstwa biegowego w Zalesiu u podnóża Mogielicy, odbyły się zawody w kolarstwie górskim. Celem zawodów było propagowanie kolarstwa wśród dzieci i młodzieży, poznanie walorów turystycznych naszego urokliwego regionu oraz wyłonienie najlepszej drużyny w powiecie. Do zawodów licznie przystąpili przedstawiciele wielu szkół powiatu limanowskiego, a wśród nich młodzież naszego Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej. Nasza szkoła reprezentowana była przez dwie drużyny: dziewcząt i chłopców. Wyścig dziewcząt odbywał się na dystansie 6 km, zaś  trasa przygotowana dla chłopców  liczyła blisko 9 km; obydwie trasy były bardzo wymagające. Po zaciętej rywalizacji drużyna „Ekonoma” kolejny rok z rzędu okazała  się najlepsza, zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Również w kategorii indywidualnej uczniowie naszej szkoły osiągali czołowe wyniki, zajmując wysokie miejsca na podium.

Drużynę dziewcząt reprezentowały następujące uczennice:  Zuzanna Ślazyk, Estera Klimek, Monika Natanek.

W skład zespołu chłopców wchodzili zaś: Krystian Franczak, Konrad Nowak, Jakub Florek, Jakub Socha, Mateusz Wójcik.

Opiekunem zwycięskiej drużyny był pan Paweł Przyprawa.

Serdecznie gratulujemy!

Skip to content