Rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętamy

Rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętamy

Corocznie 1 września społeczność lokalna pamięta o kolejnych rocznicach wybuchu II wojny światowej. Uroczystości mają miejsce przed tablicą pamiątkową przy budynku B ul. Witosa 5. Sprzed tego budynku w dniu 27 sierpnia 1939 roku wyruszył do walki z najeźdźcą hitlerowskim Batalion Obrony Narodowej „Limanowa”.

W tym roku, ze względu na obowiązujący w naszym kraju stan epidemii uroczystości miały węższy zakres. Symboliczne wiązanki kwiatów złożyli Mieczysław Uryga – Starosta Powiatu Limanowskiego, Artur Krzak – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu oraz Małgorzata Golonka – Zastępca Dyrektora Szkoły, jako wyraz kontynuowania pamięci o tym ważnym wydarzeniu historycznym. Nie możemy zapomnieć o tym, że na początku II wojny światowej nasi rodacy nie wahali się pójść na wojenną tułaczkę, poświęcając zdrowie, życie by budować naszą tożsamość narodową.

Cześć Ich Pamięci! 

Skip to content