Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny “Pamięć i tożsamość” – intelektualny testament Jana Pawła II

Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny “Pamięć i tożsamość” – intelektualny testament Jana Pawła II

  Uczennica klasy 2P Zuzanna Jasica zajęła 3 miejsce w Tarnowie, w organizowanym z okazji 100 rocznicy Urodzin Jana Pawła Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym “Pamięć i tożsamość” – intelektualny testament Jana Pawła II.

Celem konkursu było zaproszenie do refleksji nad istotą wolności i tożsamości człowieka, rolą kultury w dziejach narodu oraz przyczynami zła w świecie, w oparciu o myśl Świętego Papieża. Zuzanna przedłożyła esej na wyznaczony temat: „Ateizm tkwi u intelektualnych źródeł nowoczesnego ludobójstwa”. Rozważ myśl Jana Pawła II, odwołując się do podanego materiału źródłowego  i innych tekstów kultury. Praca była sprawdzana przez Dziekana i Profesorów Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, sekcja w Tarnowie. Tym bardziej: gratulujemy!

Skip to content