Książki o miłości na walentynki

Książki o miłości na walentynki

Książki o miłości na walentynki dla zakochanych w literaturze i nie tylko!

 

„Człowiek ma tylko jedno życie. I właściwie ma obowiązek wykorzystać je najlepiej, jak się da.”

(Jojo Moyes: Zanim się pojawiłeś)

 

„(…) los nie przebiera w środkach i czasem dostajemy od niego lekcję życia, która nas niemal łamie. Ale los bywa również nieskoczenie łaskawy. I jeśli czasem odbiera nam szczęście, to tylko po to, byśmy docenili jego wspaniały smak. W przeciwnym razie nie wiedzielibyśmy, kiedy jesteśmy szczęśliwi, a kiedy nie.”

(Katarzyna Michalak: Amelia)

 

„Jeśli z czymś się borykasz, rozejrzyj się dookoła, a zobaczysz, że wszyscy ludzie z czymś się borykają i że dla nich jest to równie trudne, jak dla ciebie.”

(Nicholas Sparks: I wciąż ją kocham)

 

„Czasami trzeba powrócić do punktu wyjścia, aby móc ruszyć do przodu.”

(Kristin Hannah: Wielka samotność)

„Jak nauczyła mnie moja przyjaciółka Beth: ,,Świat jest pełen mądrych, radosnych ludzi”. Zostań jednym z nich, a zdziwisz się, ilu do siebie przyciągniesz.”

(Regina Brett: Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół)

 

„Żyj każdą chwilą. Zachowaj spokój. Bądź dziś dla siebie dobra. Zostań dziś przy sobie. Traktuj się dziś łagodnie. Bądź to gdzie jesteś. Bądź szczęśliwa. Kochaj siebie taką, jaka jesteś. Wszystko jest w porządku. Nie wymagaj dziś od siebie zbyt wiele. Po prostu kochaj swoje życie. Rób to co przychodzi ci z łatwością. Naprawdę dziś o siebie zadbaj. Śpij. Odpoczywaj. Zrelaksuj się. Najważniejsze to pozostać w zgodzie ze sobą.”

(Regina Brett: Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół)

 

„Rodzimy się w jeden dzień. Umieramy w jeden dzień. W jeden dzień możemy się zmienić. I w jeden dzień możemy się zakochać. Wszystko może się zdarzyć w ciągu zaledwie jednego dnia.”

(Gayle Formann: Ten jeden dzień)

„Teraz wiem, że marzenia się spełniają, a raczej-marzenie się spełnia. Jednak nie można tylko marzyć. Trzeba zrobić pierwszy krok. Choćby porzucić myśli o lodach jedzonych prosto z pudełka i wyjść z domu. Nigdy nie wiesz, co przyniesie ci dzień i czy za rogiem nie spotkasz kogoś, na kogo czekałeś całe swoje życie.”

(Magdalena Witkiewicz: Ósmy cud świata)

 

Skip to content