grudzień – styczeń

grudzień – styczeń

Grudzień / styczeń w bibliotece

Grudzień to czas wypełniony magią oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji udekorowałyśmy bibliotekę i przygotowałyśmy akcję „Wypożycz sobie prezent na święta”. Z propozycjami książkowymi mogliście zapoznać się na szkolnych wyświetlaczach LCD, stronie internetowej szkoły oraz w bibliotece szkolnej.

W polskiej tradycji okres świąt Bożego Narodzenia ma szczególny charakter. Od wieków był też wdzięcznym tematem utworów naszych poetów. Z wybranymi wierszami mogliście zapoznać się w gablocie bibliotecznej. Zachęcałyśmy też do obejrzenia wystawy zatytułowanej  „Zacznij dzień od nowa z motywatorami ojca Leona” w  90. rocznicę urodzin jednego z najsłynniejszych mnichów w Polsce ojca Leona Knabita.

Nadszedł czas świąt Bożego Narodzenia. Czas refleksji i zadumy nad tym, co minęło, ale i czas radości oraz nadziei na lepsze jutro. Życzymy, aby te chwile wypełniła radość i miłość, a święta upłynęły w spokojnej atmosferze, wśród rodziny, przyjaciół i z ciekawą książką 🙂

Styczeń zaś w bibliotece szkolnej był czasem bardzo pracowitym. Wymienione zostały panele podłogowe oraz regały. W tym czasie biblioteka była czynna w ograniczonym wymiarze. Po zakończonym remoncie byliście zdumieni jej nową odsłoną.  Wielu z Was wzięło udział w akcji „Wypożycz książkę na ferie”.  Z proponowanymi przez nas książkami tradycyjnie mogliście zapoznać się na szkolnych wyświetlaczach LCD. W gablocie bibliotecznej prezentowałyśmy wystawę Patroni 2020r. oraz okolicznościową gazetkę w 115. rocznice urodzin Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Skip to content