Aktualności – listopad

Aktualności – listopad

Listopadowe refleksje

„Ktoś tutaj był i był,

a potem nagle zniknął

i uporczywie go nie ma…”

101 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w bibliotece szkolnej mogliście zapoznać się z okolicznościową gazetką oraz wystawą książek historycznych, poświęconych tym wydarzeniom. Na szkolnych wyświetlaczach LCD prezentowałyśmy twórczość: Marii Rodziewiczównej, Imre Kertesza, Pawła Jasienicy, Friedricha Schillera, Tadeusza Peipera, Voltairego,  Arkadego Fiedlera, Zbigniewa Herberta. Natomiast w gablotach bibliotecznych eksponowałyśmy życie i twórczość Zbigniewa Herbarta, refleksje o przemijaniu  „Bliskie odejścia” oraz prace plastyczne Szymona Zborowskiego z kl. I Mp, pod hasłem Pabla Picasso: „Inspiracja istnieje, ale musi Cię zastać przy pracy”.

W listopadzie wraz z Kasią i Zuzią zorganizowałyśmy spotkanie podsumowujące 23. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Dziewczęta z entuzjazmem opowiadały swoim kolegom i koleżankom o książkach, spotkaniach autorskich oraz zdobytych autografach ulubionych pisarzy.

Cała społeczność szkolna uczestniczyła też w największej w Polsce, a może także na świecie, akcji promującej czytelnictwo Czytaj PL „Upoluj swoją książkę”.  Wśród tytułów biorących udział w akcji każdy czytelnik mógł znaleźć coś dla siebie.

I wreszcie podsumowałyśmy i wręczyłyśmy nagrody zwycięzcom konkursów bibliotecznych organizowanych przez cały miesiąc październik z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.  Gratulujemy uzyskanych wyników.

Skip to content