Z życia internatu

Z życia internatu

„Dzień chłopaka”

            W poniedziałek 30.09.2019 roku został zorganizowany przez mieszkanki internatu tak zwany „Dzień chłopaka”. W związku z tym przygotowałyśmy upominki dla naszych kolegów. Chłopcy zostali obdarowani symbolicznymi galaretkami i słodyczami. Dzięki temu miłemu gestowi w internacie zapanowała radość i pozytywna atmosfera.

Wybory Młodzieżowej Rady Internatu

 Młodzież w internacie uczy się samorządności, dlatego ważnym wydarzeniem były przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Internatu.

MRI tworzą uczniowie uczęszczający do różnych szkół:

  • przewodniczący: Tomasz Opyd – ZSOiZ
  • zastępca przewodniczącego: Ewelina Mazgaj – ZS Nr 1
  • skarbnik: Natalia Głowacz – ZS Nr 1

Kiermasz ciast

            W poniedziałek 07.10.2019 roku odbył się kiermasz ciast. Sprzedawaliśmy wypieki naszych kolegów i koleżanek. Uzyskany w ten sposób fundusz zostanie przeznaczony na działalność MRI. Młodzież bardzo zaangażowała się w tę akcję.

Rozgrywki piłki siatkowej

Życie w internacie to nie tylko nauka. Przynajmniej raz w tygodniu pomiędzy mieszkańcami odbywają się rozgrywki sportowe. Podczas tych spotkań panuje wspaniała atmosfera. Każde wyjście na halę sportową  przyciąga więcej chętnych do zdrowej rywalizacji i dbania o dobrą kondycję.

Spotkanie z przedstawicielem Policji

            08.10.2019 roku odbyło się spotkanie z panem policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Mówił on o odpowiedzialności karnej za stosowanie i rozpowszechnianie używek: papierosów, alkoholu, dopalaczy i narkotyków. Przestrzegał młodzież przed niebezpiecznymi sytuacjami. Mamy nadzieję, że to spotkanie dało kolegom i koleżankom dużo do myślenia i w  internacie jak zawsze nie będzie problemów związanych z używkami.

„Otrzęsiny”

            To w naszym gronie fajna zabawa. Różne gry towarzyskie ułatwiają nowym mieszkańcom internatu zapoznanie się i nawiązanie przyjaźni ze starszymi kolegami. Za sprawą drobnych podarunków życie staje się słodkie w sensie dosłownym, a pamiątkowe dyplomy będą miłym wspomnieniem na długie lata.

Skip to content