Wyobraź sobie…

Wyobraź sobie…

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Właśnie z tej okazji postanowiłyśmy cały miesiąc świętować razem z Wami. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcje, konkursy, zabawy organizowane przez nasze szkolne centrum informacji, uśmiechu i komunikacji.

Wyobraź sobie… – pod takim hasłem rozpoczynamy obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Już 9 października czeka „coś słodkiego dla każdego”.

Ponadto proponujemy:

  • ABC wiedzy o książce i bibliotece – konkurs szczególnie adresowany do uczniów klas pierwszych.
  • Listę hitów książkowych – czekamy na propozycje Waszych ulubionych autorów i tytuły wciągających książek. Postaramy się, by hity książkowe znalazły się w bibliotece.
  • Prezentację Znani ludzie – nieznani bibliotekarze na pewno Was zaskoczy.
  • Stolik bookcrossingowy – czyli stolik wolnej książki, który mamy nadzieję na stałe zagości w naszej bibliotece. Znajdziecie tam książki, czasopisma, czasami płyty z muzyką, filmami może podręczniki. Są to egzemplarze, które nie należą do zbiorów biblioteki i można je zabrać jeśli Was zainteresują. Podarowane przez nauczycieli, uczniów woluminy mogą być zachętą do dzielenia się z innymi książkami.
  • Konkurs Czytelnik roku 2019/2020 – przypominamy, że czytelnikiem roku pozostaje osoba, która na swojej karcie czytelnika ma najwięcej przeczytanych książek, zna ich ogólną treść. Oprócz lektur wypożycza też inne książki. Wyniki konkursu w czerwcu 2020 r.
  • Konkurs fotograficzny: Czytanie bez granic – udział w konkursie polega na wykonaniu zdjęć osób czytających w różnych miejscach. Wszystkie zdjęcia zostaną zaprezentowane. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody i dyplomy.
Skip to content