Olga Tokarczuk noblistką!

Olga Tokarczuk noblistką!

Świat składa się z punktów widzenia, ja jestem jednym z nich.

                                                                       Olga Tokarczuk

 

Wielki sukces polskiej literatki. Olga Tokarczuk została uhonorowana Literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok. To pierwszy literacki Nobel dla Polaka od 23 lat, gdy w 1996 r. otrzymała go Wisława Szymborska.

Polską pisarkę doceniono za takie powieści jak „Bieguni”, „Księgi Jakubowe”, „Podróż ludzi Księgi” i „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Akademia doceniła ją za: „narracyjną imaginację oraz encyklopedyczną pasję, które reprezentują przekraczanie granic jako formę istnienia”.

Zapraszamy do biblioteki po książki Laureatki oraz do gabloty bibliotecznej, żeby zapoznać się z jej twórczością.

Skip to content