Wydarzenia z życia internatu – grudzień

Wydarzenia z życia internatu – grudzień

Odwiedziny Świętego Mikołaja.

 Święty Mikołaj przybył skoro świt z prezentami. Drobne, bo drobne, ale były. Widocznie musimy jeszcze popracować nad własnym zachowaniem.

 

Spotkanie z przedstawicielem Policji.

 5 grudnia 2018 r. odwiedził nas pracownik Policji – aspirant Janusz Pach. Mówił o realnych zagrożeniach czyhających na młodzież. Chociaż te zagadnienia są już nam po części znane, to jednak spotkania takie są nie do przecenienia. Słowa policjanta zawsze brzmią wiarygodnie, ponieważ mówi na podstawie różnorodnych doświadczeń z własnej pracy. Pan Janusz Pach potrafił w sposób obrazowy przedstawić koszmar uzależnienia od narkotyków, dopalaczy, internetu…

 

Charytatywny kiermasz dla Blanki Gałeckiej.

 Odbył się on 13 grudnia 2018 roku – uczniowie, wychowawcy a nawet niektórzy rodzice przygotowali ozdoby świąteczne. Było także trochę ciasta.

Nasza inicjatywa spotkała się z życzliwym przyjęciem. Przyniosła dla Blanki 1.350 zł.

Całej rodzinie pani Gałeckiej życzymy wielu otwartych serc ludzkich.

 

Konkurs na świąteczną dekorację pokoju.

 Mimo trudnego czasu – mamy klasyfikację – prawie wszyscy koledzy starali się sprostać zadaniu. Świąteczne akcenty: choinki, bombki, kolorowe lampki stworzyły niepowtarzalny nastrój. Jest to z pewnością dobry początek świętowania.

Nagrodzeni:

I miejsce – Marcelina Kaczmarczyk, Celina Bulanda, Kinga Stokłosa Katarzyna Wsół, Elżbieta Misiura

II miejsce – Natalia Głowacz, Ewelina Mazgaj

III miejsce – Joanna Szeptak, Aldona Szewczyk, Emilia Karpierz

IV miejsce – Krzysztof Krupa, Kamil Długosz, Marek Aleksandrowicz

 

Wigilia.

 17 grudnia 2018 r. zasiedliśmy do uroczystej wieczerzy. My, czyli pani kierowniczka Monika Sukiennik, pracownicy internatu i jego mieszkańcy.

Uroczystość rozpoczął zespół kolędą „Przybieżeli do Betlejem”, a później Artur Cież odczytał fragment Nowego Testamentu. Tradycji dopełniły: modlitwa, opłatek, życzenia, skromne potrawy i chóralnie śpiewane kolędy.

Skip to content