Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie

Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie

13 listopada młodzież klasy drugiej technikum hotelarskiego uczestniczyła w warsztatach w Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport.

CEL to unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację. Wyposażony jest on w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz w robota humanoidalnego wchodzącego w interakcje z odwiedzającymi.

Podczas wyjazdu młodzież miała możliwość wzięcia udziału w zajęciach w pomieszczeniach zaaranżowanych na terminal pasażerski i wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Nasi uczniowie zdobyli wiedzę na temat procedury check-in oraz funkcjonowania Służby Ochrony Lotniska podczas sprawdzania bagażu. W trakcie trwania zajęć każdy chętny uczestnik mógł wydrukować swój własny bilet lotniczy.

Ponadto uczniowie wzięli udział w grze terenowej, która przybliżyła im wiedzę o historii lotnictwa w Polsce oraz o funkcjonowaniu lotniska w Krakowie. W pełni interaktywna gra była doskonałą okazją do poćwiczenia umiejętności nawigacyjnych i topograficznych w oparciu o pracę z mapą. Klasa 2F została podzielona na trzy grupy. Liderami okazały się „Orliki” w składzie: Sylwia Kowalska, Klaudia Król, Monika Ślazyk, Karolina Michura oraz pani Elżbieta Kita.

Opiekunem wyjazdu była pani Elżbieta Kita.

Skip to content