Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Aktualności – październik

Aktualności – październik

„Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki” Joanne K. Rowling

Dużo się działo w tym miesiącu w bibliotece szkolnej! 🙂

W październiku obchodzone jest  święto bibliotek szkolnych, które z czasem, z jednodniowego wydarzenia, przekształciło się w Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jest to święto nie tylko nauczycieli bibliotekarzy, ale przede wszystkim uczniów, czytelników, użytkowników biblioteki oraz osób poszukujących informacji.
Tegoroczne hasło brzmiało: Książka to przyszłość”. Obchody tego święta zorganizowałiśmy z zaprzyjaźnioną Biblioteką Pedagogiczną w Limanowej.
PROGRAM obchodów MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2018 znajdował się  na plakatach rozwieszonych w szkole, na wyświetlaczach LCD oraz w gablocie bibliotecznej.
Podsumowanie obchodów i wręczenie nagród odbyło się w c Bibliotece Pedagogicznej  31 października 20108 roku. Nagrody zostały ufundowane przez Bibliotekę Pedagogiczną i Radę Rodziców.

Wynki rozgrywek czytelniczych:
I miejsce: Kołodziej Iwona – kl. 2C, Wójcik Kacper – kl. 1W/T3.
I miejsce za największą ilość rozwiązanych cytatów Paździo Marcelina – kl. 3C.
II miejsce: Kowalska Natalia – kl. 2C, Kurek Aleksandra – kl. 4b2.
III miejsce: Ćwik Natalia – kl. 3C, Nowak Żaneta – kl. 3C, Staśko Justyna – kl. 3C.
Wyróżnienia: Miśkowicz Natalia – kl. 1P, Pach Weronika – kl. 1P, Raczek Kinga – kl. 1P, Rojek Zuzanna – kl. 1P, Woś Weronika – kl. 1P, Szydłowska Beata – kl. 3C.

Wyjścia do Biblioteki Publicznej w Limanowej:
– wyjście się na spotkanie autorskie z poetą Kazimierzem Burnatem. W ramach spotkania zostały ogłoszone zostały wyniki Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Poezji Słowiańskiej organizowanego w Charkowie na Ukrainie. Daria Oleksy z klasy II M, otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Jej wiersze znalazły się w okolicznościowym tomiku poezji – po polsku oraz w tłumaczeniu na język ukraiński.Drugą częścią spotkania były warsztaty prowadzone przez przez pana K. Burnata.
– wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej na wystawę mikrofotografii „Tu i teraz” oraz zapoznanie z nowościami wydawniczymi zkupinymi do MBP.

Wystawy:
–  Joanna Chmielewska –  5 rocznica śmierci
– „Polska w obiektywie w 100. lecie odzyskania niepodległości” – prace fotograficzne
– „Książka to przyszłość”

„Strefa literartury dla wszystkich” – promocja ksiązki  na wyswietlaczach LCD:

–  Galeria Jednego Autora : Joanna Chmielewska pisarka i scenarzystka – 5 rocznica śmierci.

–  Wspólczesna literatura polska.

– Kryminał.

– Fantastyka, fantasy, science – fiction.

Wyniki konkursu czytelnictwa klas znajdziecie na tablicy informacyjnej w bibliotece.
W październiku najlepiej czytała klasa 4G1 i 3P. Najlepszym czytelnikiem została ponownie Łucja Wardęga z kl. 4G1.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Skip to content