Wizyta zawodoznawcza w Instytucie Zootechniki w Balicach

Wizyta zawodoznawcza w Instytucie Zootechniki w Balicach

25.05.2018 r. mieliśmy przyjemność odwiedzić Instytut Zootechniki w Balicach. Zobaczyliśmy jak wygląda praca w laboratoriach zajmujących się konserwacją komórek zwierzęcych,klonowaniem, zwierzętami transgenicznymi oraz badaniami na rzecz postępu biologicznego w produkcji zwierzęcej. Następnie odwiedziliśmy zakłady doświadczalne, w których hodowane są polskie rasy zachowawcze zwierząt gospodarskich.  Poznaliśmy zasady i systemy hodowli bydła mlecznego, owiec, królików i kur. Uzyskaliśmy wiele ciekawych porad i spostrzeżeń od opiekunów zwierząt oraz mogliśmy zobaczyć jak w praktyce wygląda zarządzanie stadem w produkcji wielkotowarowej. Po interesujących dyskusjach i obserwacjach wróciliśmy pełni wrażeń. 

                                                                                       Pozdrawiamy Weterynaria 3W

Skip to content