Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 na Jubileuszu w limanowskim Domu Pomocy Społecznej

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1  na Jubileuszu w limanowskim Domu Pomocy Społecznej

Anioły są ludźmi niosącymi światło.

Tam, gdzie są, robi się jasno i przejrzyście.

                             Phil Bosmans

 

            W dniu 22 maja 2018 roku uczniowie ZS Nr 1 wystąpili na uroczystości jubileuszu 25-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej w Limanowej. Tradycją naszej szkoły stały się już świąteczne wizyty  u pensjonariuszy, w których biorą udział kolędnicy  z klas Technikum Budowlanego i zespół Consonans. Tym razem na zaproszenie pani dyrektor Małgorzaty Szafrańskiej młodzież zaprezentowała specjalnie przygotowany na tę uroczystość program artystyczny, opracowany przez nauczycieli: Annę Biedroń, Iwonę Bulandę oraz Leszka Mordarskiego.

            Pierwsza część programu nosiła tytuł: „Anioły to ludzie niosący światło”. Wystąpili w niej uczniowie z klasy  I M: Anna Dziadoń, Weronika Migacz, Daria Oleksy, Ewelina Strug, Maria Syktus, Sebastian Tobiasz, Krystian Trzópek, Bernadeta Urbańska , towarzyszył im zespół GanaMa w składzie: Gabriela Gonet, Natalia Frączek, Maria Dudek, Kinga Kmiecik, Michał Guzik.    Przedstawili oni krótki spektakl o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym. Teksty i piosenki skłaniały do zadumy i wywołały wzruszenie  gości, wśród których byli reprezentanci  władz  powiatu,  miasta,  gminy, proboszczowie dwu parafii,  ludzie  zaangażowani  w  powstanie     i działalność Domu Pomocy Społecznej, a także Pani Dyrektor ZS Nr 1 Joanna Rudek. W drugiej  części,  żywiołowej  i radosnej wystąpili tancerze wraz z kapelą: Jadwiga Molek, Magdalena Król, Natalia Czyrnek, Marcelina Grzyb, Wojciech Bielski, Karolina Smaga, Natalia Kądziołka, Karolina Pietrzak, Daniel Pietrzak, Szymon Pajor, Dominik Raczek, Jakub Bielski, Tomasz Michalik, którzy zaprezentowali  „wiązankę”  ludowych  tańców z różnych regionów Polski.

            Przesłaniem występu były słowa: „ W twoim otoczeniu jest dość ludzi, dla których możesz być aniołem. Dziel się tym, co masz. Ofiaruj innym swój czas, swój uśmiech, swoją radość.” Niech te słowa staną się dla wszystkich drogowskazem w codziennym życiu.

Skip to content