Aktualności biblioteczne 2016/2017

Aktualności biblioteczne 2016/2017

MARZEC

Na tablicach informacyjnych zapoznacie się z ważnymi wydarzeniami kulturalnymi i rocznicami.

W gablocie bibliotecznej zapraszamy do obejrzenia wystawy prac Krzysztofa Szubryta z kl. IVT3 “Dragon Ball – radość chwili”.

W związku z obchodami Międzynarodowego Tygodnia Książki Elektronicznej na szkolnych wyświetlaczach LCD zapoznałyśmy was z bazami darmowych ebooków, bibliotekami cyfrowymi. Szczególną uwagę zwróciłyśmy na Cyfrową Biblioteką Narodową Polona, która jest jednym z najnowocześniejszych portali na świecie. Zasoby Polona to ponad 1,5 mln obiektów cyfrowych.

W radiowęźle szkolnym mogliście usłyszeć audycję “Pamiętajmy o Osieckiej – w 20 rocznicę śmierci.

LUTY

Zapraszamy do obejrzenia w gablotach bibliotecznych wystawy Patroni 2017r.

Na szkolnych wyświetlachach przedstawiłyśmy prezentację z okazji Dnia Języka Ojczystego. Zachęcałyśmy do rozwiązywania testu ze znajomości języka polskiego “Wyzwanie z językiem polskim”.

Współorganizowałyśmy szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

STYCZEŃ

W gablotach bibliotecznych możecie obejrzeć wystawę rysunku i malarstwa Jolanty Szczepaniak z kl. IV T1 “Sztuka jest dla mnie stanem duszy… a dusza jest święta…” M. Chagall.

Przygotowałyśmy audycję z okazji 11. rocznicy śmierci Jana Twardowskiego. Przeprowadziłyśmy akcję “Wypożycz książkę na ferie”.

PAŹDZIERNIK

Zapraszamy do obejrzenia wystaw w gablotach bibliotecznych: “Październik miesiącem bibliotek szkolnych” oraz “Andrzej Wajda 1926-2016 – Odszedł jeden z największych twórców kultury…”

W tym miesiącu polecamy do przeczytania polską literaturę faktu. Wybrane pozycje książkowe zaprezentowane są na szkolnych wyświetlaczach LCD i zatytułowane “O niezwykłych losach Polaków”.

WRZESIEŃ

Witamy w Nowym Roku Szkolnym!!!

Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna wzbogaciła się w ostatnim czasie o nowe atrakcyjne książki. Przygotowałyśmy materiały informacyjne dotyczące zakupionych nowości czytelniczych, które wyświetlone zostały na szkolnych wyświetlaczach LCD. Cieszymy się, że taka promocja książki spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Włączyłyśmy się również do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Tym razem Cała Polska czytała “Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Skip to content