Zajęcia praktyczne w terenie

Dnia 12 czerwca 2015 r. klasa I W w ramach zajęć praktycznych „Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych” pojechała na wycieczkę do Męciny i na ul. Leśną.

W wycieczce wzięło udział 25 uczniów. W gospodarstwie rolnym Józefa Oleksego, istniejącym już od 35 lat, uczniowie poznali rasę kur bovans brown. W kurniku znajduje się 31 tysięcy kur nieśnych, od których dziennie otrzymuje się 29 tysięcy jaj. Uczniowie zobaczyli klatkowy system utrzymania kur, automaty paszowe, poidła kropelkowe oraz silosy służące do przechowywania pasz. Gospodarstwo zajmuje się również produkcją nawozu naturalnego pozyskiwanego z odchodów kur, który można wykorzystać do ogrodu czy sadu.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w stadninie koni na ul. Leśnej. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać konie rasy małopolskiej, szlachetnej półkrwi oraz huculskiej. Uczniowie uzyskali informacje na temat żywienia koni, pielęgnacji i warunków ich utrzymania. Również zobaczyli siodlarnię i pastwisko.

Skip to content