Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Spotkanie wigilijne

Spotkanie wigilijne

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia wnosi zawsze wiele radości i miłości do całej społeczności naszej szkoły.

Tradycją szkoły jest, że co roku organizowana jest uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku odbyła się 19 grudnia o godzinie 11:00. Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem światełka betlejemskiego przez harcerzy Panu Dyrektorowi Eugeniuszowi Bogaczowi. Kolejnym punktem akademii było odczytanie przez ks. Pawła Furdynę fragmentu Pisma Świętego Ewangelii świętego Łukasza „Narodzenie Jezusa”. Następnie przewodniczący szkoły zaprosił na część artystyczną, która przebiegała pod hasłem „Pytania młodego człowieka”. Rok 2014 w Kościele Katolickim ogłoszony jest Rokiem św. Jana z Dukli, toteż w inscenizacji nie zabrakło akcentów wielkich świętych i błogosławionych.

Na scenie pojawiły się postacie dobrze znane wszystkim: Kardynał Stefan Wyszyński – patron szkoły IV LO , Św. Stanisław Kostka – patron parafii Limanowa-Sowliny, Św. Jan Paweł II, Bł. Karolina Kózkówna. Święci tłumaczyli zawiłości wiary i próbowali rozwiać wątpliwości młodych ludzi. Na scenie nie zabrakło również Szatana, który skutecznie kusił Adama i Ewę, dlatego na świat przyszedł Jezus, by pokonać grzech i Szatana. W ich role wcielili się uczniowie z klasy IIB1, IIB2/T3, IIIT1. Oprawę muzyczną przygotował Pan Leszek Mordarski wraz z grupą CONSONANS. Po montażu słowno- muzycznym na scenie pojawili się uczniowie klasy IV TB, którzy złożyli życzenia i zaprosili do wspólnego kolędowania. Mieliśmy też okazję wysłuchać śpiewu kolęd wykonaniu laureatów Konkursu Kolęd Obcojęzycznych. Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor Eugeniusz Bogacz, który złożył wszystkim życzenia. Życzył zdrowych, spokojnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia.

Nad całością czuwała Pani Maria Michura i Pani Halina Błaszczyk.

Skip to content