Fundusze Europejskie

Projekt „Innowacyjny staż zawodowy szansą na lepszy start w dorosłe życie” realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”

Biologia inaczej…

Biologia inaczej…

W dniu 13.10.2014 nasza klasa spędziła lekcje biologii BARDZO AKTYWNIE!

Dzięki naszej Pani Profesor Agnieszce Sułkowskiej mieliśmy niepowtarzalną okazję poczuć, jak pracuje się w Laboratorium Bakteriologii w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Była to dla nas wielka radość; każdy z zaciekawieniem uczestniczył w zajęciach. Takie zajęcia praktyczne to dla nas najlepsza forma nauki. Możemy wykorzystać dotychczasową wiedzę w praktyce i przekonać się, że nauka biologii może być bardzo ciekawa.

Nauczyliśmy się jak rozsiewa się różne szczepy bakterii na różnych, dotychczas nam nieznanych pożywkach. Poznaliśmy cały proces pracy bakteriologa od pobrania materiału do wydania wyniku badania. Zobaczyliśmy jak inkubuje się bakterie, do czego służą różne sprzęty laboratoryjne, jak działa komora laminarna i jakie badania można tam wykonywać.
Każdy mógł samodzielnie wykonać fragment pracy prawdziwego laboranta! Sposób, w jaki bakteriolodzy opowiadali nam o swoich obowiązkach, bardzo nas zmotywował do jeszcze większego wysiłku w nauce, aby w przyszłości wykonywać tego typu zawody.

Takie zajęcia były dla nas wielką atrakcją, bo mogliśmy poczuć się jak prawdziwi pracownicy! W ramach lekcji biologii byliśmy już w różnych ciekawych miejscach, więc i to laboratorium będzie dla nas miłym wspomnieniem.
Dziękujemy za zorganizowanie nietypowej lekcji, a pracownikom Szpitala Powiatowego w Limanowej za miłe i profesjonalne przyjęcie. Na pewno tego typu lekcje motywują nas do dalszej pracy i pomogą w podjęciu decyzji – co po maturze?

Uczniowie klasy 2

Skip to content